ÖVRIGT / Diverse / Bläckställ 7832579
nr 783 2579
Bläckställ
nysilver, 1920-tal, längd: 35
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
650 kr
måndag 15 oktober 2012
kl 18:10:19
500 kr
300 kr
500 kr
600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.